Denali Expedition Team

Nepál je jedna z nejkrásnějších zemí světa, s řekami jako stvořenými pro expediční rafting. 

Denali - Expedition team, který jako jediný u nás uskutečnil již celou řadu výhradně českých expedic na nepálské řeky je ve svém složení nejzkušenější organizátor expedičního raftingu u nás.

Právě když u nás v říjnu vrcholí chřipkové epidemie je nejlepší doba pro dobrodružné akce v nepálském Himálaji. Počasí se ustálí obloha v horách se vyjasní, hladiny řek poklesnou od letního monzunového běsnění na přijatelnou (sjízdnou) úroveň a nepálským lidičkám začíná sklizeň úrody, svátky a radovánky.

My si tuto dobu nenecháme ujít. Pro letošní rok plánujeme dvě expedice, které jsou už tradičně v Nepálu dokonale vyváženou kombinací dobrodružství v divokých peřejích a trekkingu ve velehorách.

Teploty se na řekách pohybují mezi 25°C - 30°C, voda není všude tak hrozně studená jak se píše a hlavně, po řece se v Nepálu dostanete tam, kam nechodí davy turistů (s výjimkou nepříliš zábavné Trisuli).

Častokrát jsme na řece byli jedinými raftery za celý rok. Domorodci, kteří žijí v okolí řek na vás zírají udiveně, jste pro ně exotickou zvláštností. Tito lidé po vás většinou nic nechtějí a často ani vy od nich nezískáte víc než srdečný pozdrav NAMASTE ! 

V září 2006 byl podepsán mezi maoistickými povstalci a demokratickými stranami v Nepálu mírový kontrakt, který obsahuje body jako je legální vláda, uzamčení zbraní do kontrolovaných skladišť, mír, nenásilí, atd.
Doufáme, že Nepál se z vleklých bojů brzy vzpamatuje a bude zase jako dřív.
A trochu se bojím, že komunistům se nedá věřit.
V roce 2007 vyhlásili republiku (a je po království).
Nicméně nyní je možno do Nepálu cestovat bez obav a bezpečně. 

na požádání zašleme přihlášku a další podrobné informace